KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15033372
*
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 14:44:27
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Läs mer om Sven Nordqvist
nr 1503 3372
Sven Nordqvist
(f. 1946), Sverige
Etsning, "Romeo och Julia". Signerad, numrerad 2/50, daterad -85. Bildmått: 33x50 cm. Bladets mått. 47x64 cm, oramat löst blad
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 14:44:27 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sven Nordqvist
Sven Nordqvist, svensk bildkonstnär och författtare född i Helsingborg 1946.Läs mer om Sven Nordqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladets mått etsning etsningar grafik oramat löst blad sven nordqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57